Toplam Ziyaretçi Sayısı : 249.730    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 52    Son Güncelleme Tarihi: 20.06.2018
Tel : 0216 345 35 25

Teşkilatımızın son genel kurulu Isparta'da yapıldı

07.07.2017 / 13:44

31.05.2017 tarihinde çoğunluk sağlanamadığında ötürü Genel Kurul’un ikinci toplantısı Isparta Merkez Öğretmen Evi’nin toplantı salonunda 01.07 2017 Cumartesi günü saat 14:10’da gerçekleştirildi. Bayram tatilini 9 güne tamamlayanların yanı sıra, kurul gününün açık lise sınavlarına denk gelmesine rağmen katılım oldukça iyiydi.
Şube başkanımız Mehmet Ali Özbey açılış konuşmasında katılım sağlayan üyelerimize teşekkür etti. Ardından salonu, Atatürk ve şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. Akabinde İstiklal marşı okunarak Isparta Genel Kurulumuzun açılışı gerçekleştirildi.
Mehmet Ali Özbey tarafından divan teşekkülü için; Başkanlığa Fatih Karadayı, Başkan yardımcılığına Muaz Fettullah Büyükkahraman ve katip üyeliğine ise Eyüp Tuna Üstüner isimleri önerildi. Yapılan oylamada, oy birliğiyle bu isimler divana seçildi. Seçilen divan kurulu üyeleri kısaca kendilerini delegelere tanıttı.
Geçen Üç yıla ait Faaliyet raporları ve Kesin Hesap Bilançoları okunarak görüşmeye açıldı, yapılan oylama sonucunda faaliyet raporu ve Kesin hesap bilançosu oy birliği ile kabul edildi. Denetim Kurulu raporunun Genel Kurula okunmasından sonra seçimlere geçildi.
Denetleme kurulu asil üyeliklerine Çiğdem Gürdal, Kazım Güler ve Ahmet Akgün seçilmesinin ardından, Yönetim Kurulu için divana tek liste sunuldu.
Bu Listede yönetim kurulu Asil üyelikleri için; Mehmet Ali Özbey, Mehmet Ali Gürdal, Oğuz Selçuk Gürdal, Hayati Türkoğlu, Osman Şahin, Murat Ali Gürdal, Hasan Dinçman ve Ferhat Özbey isimleri yer almaktaydı. Yapılan oylamada 24 kabul, 1 ret, 1 geçersiz oy çıktı. Böylece oy çokluğuyla Isparta şubemizin yeni yönetimi seçilmiş oldu.
Üst kurul delegeliklerinin seçimi ardından, seçilen yeni yönetim kurulu tarafından, gelecek 3 yıla ilişkin tahmini bütçe ve yasal bir sorumluluk bulunmamasına rağmen tahmini faaliyet programı genel kurula okundu. Sonrasında oylanan tahmini bütçe oy birliği ile kabul edildi.
Divan Başkanı, dilek ve temenniler gündeminde seçilen şube yönetim kurulu adına Mehmet Ali Özbey’e söz verdi. Mehmet Ali Özbey, genel kurulun gerçekleşmesine ev sahipliği yapan Öğretmenevi yönetimine ve katılan delegelere teşekkür etti. Gelecek yönetim kurulunun en önemli çözmesi gereken problemin şubenin daha erişilebilir ve büyük bir gayrimenkul edinmesini saplamak olduğunu söyledi. Selahattin Ay isimli delegemiz divandan söz alarak yeni yönetime başarılar diledi. Böylelikle genel merkez gelen kurlu öncesi teşkilatımızdaki son genel kurulumuz tamamlanmış oldu.
Program çerçevesinde 9. Cumhurbaşkanımız olan Süleyman Demirel’in mezarı ve müzesi şube başkanı M.Ali Özbey, Teşkilatlandırma ve Hukuk İşlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Karadayı tarafından ziyaret edildi.


Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?