Toplam Ziyaretçi Sayısı : 226.635    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 10    Son Güncelleme Tarihi: 15.02.2018
Tel : 0216 345 35 25

Yönetici Adayları Anketi

Geleneksel Tatilimiz, Bu Sene, Didim'deDerneğimiz üye, dost ve yakınlarının katılımıyla 1998 yılından bu yana, geleneksel olarak düzenlenen tatil etkinliği, Aydın - Didim ilçesi, Altınkum mevkinde bulunan FirstClass otelde gerçekleşecektir.

20 Ağustos sabahı kahvaltı ile başlayacak olan program 7 gece 8 gün her şey dahil (alkollü içecekler hariç) konseptinde olup 27 Ağustos Pazar Sabahı kahvaltıyla sona erecektir. ...

Yazının Devamını Oku

22. OLAĞAN GENEL KURUL İLANITürkiye Görme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu’nun 29.07.2017 tarihli kararı uyarınca, 22. Olağan genel kurul, aşağıdaki program, gündem ve katılımcılarla yapılacaktır.
1-Genel kurul tarihi: 23 eylül 2017, yeter sayının temin edilememesi halinde ise, 2. Toplantı tarihi, 7 ekim 2017’dir.
2-Toplantının süresi: 2 gündür.
3-Toplantı yeri ve adresi: İstanbul, Osmanağa Mahallesi, Rıhtım Cad...

Yazının Devamını Oku

Milli Eğitim Bakanlığının İvedilikle Cevaplamasını İstediğimiz YazımızT.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA,

Bilindiği gibi, 2017 yılı temmuz ayı içerisinde, Sayın Bakan adına imzalanarak il Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen bir yazı ile, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren, Çanakkale Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler okulunun tamamen, Ankara Göreneller, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul Veysel Vardal, Kah...

Yazının Devamını Oku

ÖMER DİNÇER’İN RUHU GERİ DÖNDÜSanki dejavu.
Camia sanırım 2012 yılını unutmamıştır.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in öncülüğünde, engellilere eğitim veren okulların kapatılmasına yönelik bir çalışma başlatılmış, bunların başında da, Ankara Mithat Enç Görme engelliler okulu yer almıştı.
O tarihlerde, Türkiye körler Federasyonu olarak, öncülüğünü yaptığımız bir kampanya ve eylemlilik süreciyle, değişen bakanın kat...

Yazının Devamını Oku

KAMUOYUNA VE ENGELLİLER KONFEDERASYONU'NUN ÜYE, DELEGE VE TÜM TARAFLARINA MEKTUPTürkiye Görme Engelliler Derneği: merkezi İstanbul'da bulunan ve ülkemizde 9 ildeki merkez ve şubeleriyle, faaliyet Gösteren, hak temelli, Görme Engellilere hizmet amacıyla çalışan ve aynı zamanda, Türkiye Körler Federasyonu'nun üyesi olarak, Engelliler Konfederasyonu genel kuruluna, delegeleriyle katılma hakkına sahip bir dernektir.

Bu güne kadar, örgüt disiplini bilinciyle hareket ...

Yazının Devamını Oku

Yeni SayfamızYeni sayfamız, 01.09.2015 tarihi itibari ile hizmete girmiş olup, güncellemeler devam etmektedir. İlgilenenlerin eksik bulduklarını, sayfanın üst kısmında yer alan mail adresinden tarafımıza ileteceklerini umuyoruz.

Hayırlı olması dileklerimle.

Ahmet Cantürk
Genel Başkan

Yazının Devamını Oku

Isparta Şubesi, 2017 Yılı Genel Kurul Gündem DuyurusuTürkiye Görme Engelliler Derneği Isparta şubesinin 2017 olağan Genel Kurulu toplantısı 31.05.2017 tarihinde saat:14.00 da dernek binasında( halı sarayı kat:2 f blok no:31) gerçekleştirilecektir. Gerekli çoğunluk sağlanamaz ise 2. toplantı 01.07.2017 tarihinde İlimiz merkez Öğretmen Evi zemin kat kahvaltı salonunda saat 14.00 da aşağıdaki gündemle toplanacaktır.

1.Açılış ve yoklama, Sa...

Yazının Devamını Oku

Bayramınız kutlu olsun.Engelli hakları için mücadele eden örgütümüze, gönül vererek, emek koyarak, katkı sağlayarak, ayakta kalmamıza ve direnebilmemize destek olan tüm dostlarımıza minnet ve şükran duygularımızla, nice, sağlık, huzur, barış ve hakça paylaşımlı yeni bayramlar diler, Farklı güç odaklarına karşı sahip olabileceğimiz tek değerimiz olan dayanışmamıza katkı vermeye devam etmenizi siz tüm dostlarımızdan bunda...

Yazının Devamını Oku

Genel Kurul İlanı (Şubeler Dışı)Derneğimizin, bir şubede kayıtlı olmayan üyelerinin katılma hakkına sahip olduğu ve merkez genel kuruluna katılacak delegeleri belirlemek üzere gerçekleştirilmekte olan şubeler dışı genel kurulunun 1. Toplantısı 13 Mayıs 2017 günü saat 16:00'da, yeter sayının temin edilemediği koşullarda ise 2. Toplantı 20 Mayıs 2017 günü aynı saatte aşağıdaki gündemle yapılacaktır.

Gündem
Yazının Devamını Oku
[1] 2 3 Sonraki> Son sayfa>>


Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?