Toplam Ziyaretçi Sayısı : 437.804    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 270    Son Güncelleme Tarihi: 03.03.2020
Tel : 0216 345 35 25

Bayram Kutlaması

03.06.2019 / 14:00

Ne mutlu ki bir Ramazan ayını da dimdik ayakta tamamlamak üzereyiz. Yine ne mutlu ki Türkiye Görme Engelliler Derneği olarak ; bu ramazan ayında Şubeler ve genel merkez bünyesinde yaklaşık 300 üyemizle çeşitli zamanlarda bir araya gelebildik, kucaklaşma fırsatı bulabildik. Bugün ise bayram arifesindeyiz. Öncelikle ramazan bayramının tüm üyelerimiz, gönüllülerimiz, engelli camiamız ve Müslüman alemi için hayırlı ve mutlu geçmesini diliyorum. Tüm kırgınlıkların tüm alınganlıkların ve tüm kayıpların telafi edilmesi yönünde bu özel günlerin büyük fırsat olduğu kanısındayım. Örgüt olarak; her daim bu asil bilinci belleğimizde canlı tutma çabasındayız. Öte yandan her zaman dile getirdiğimiz üzere; engellilik mücadelesini, bayramları, engelli tüm bireylerinde gerçek anlamıyla Bayram gibi yaşayabileceği günlere erişmelerini sağlayınca dek yaşatacağız.
İnanıyor ve biliyorum ki; engellilerin bu onurlu mücadelesi Çok yakın zamanda, sadece engellilerin değil tüm ülkemizin yolunu aydınlatacaktır.

Bayram vesilesiyle bu Cumartesi (8haziran 2019 )saat 14:00’da genel merkezde geleneksel bayramlaşma merasimimizi gerçekleştireceğiz.Bu vesileyle tüm üyelerimizi gönüllülerimizi ve tüm engelli camiasını bu buluşmaya davet ediyorum.Tekrardan Ramazan bayramınızı kutlar selam ederim.

GENEL BAŞKAN:Ramazan KOÇAK
Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?