Toplam Ziyaretçi Sayısı : 533.680    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 9    Son Güncelleme Tarihi : 05.08.2021
Tel : 0216 345 35 25

Beşiktaşlılardan örnek hareket

Yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle sıkça gündeme gelen Milas Çarşı grubu, Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesinin Milas’taki üyeleriyle kahvaltıda buluştu. Engellilerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulduğu etkinliğe katılan görme engellilere özel baston ve atkı hediye edildi.

Sosyal sorumluluk projeleriyle herkesin takdirini toplayan Milas Çarşı grubu, Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesinin Milas’ta yaşayan üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Görme engellilerin günlük hayatta karşılaştığı sorunlar ve bu konulardaki çözüm önerilerinin konuşulduğu kahvaltıda, görme engelliler için üretilmiş özel bastonlar ve Beşiktaş atkıları hediye edildi.

Engelli vatandaşların bir günde, bir haftada hatırlamanın doğru olmadığını belirten Milas Çarşı Grubu Sözcüsü Ali Kahraman, “Engellilerin sadece engelliler haftasında değil, sürekli yanındayız. Onların yaşamını kolaylaştırmak, yanlarında olmak ve sürekli hatırlamak için bu kahvaltıyı düzenledik. Milas Çarşı Grubu olarak sosyal sorumluluk projelerine devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanı Mehmet Özdemir ise Milas Çarşı Grubu’nun nazik davetinden ötürü büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek Beşiktaşlılara teşekkür etti.

Kaynak: Günaydın Milas - İnternet Haber sitesi
http://www.gunaydinmilas.com/milas/14855-besiktaslilardan-ornek-hareket

Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?