Toplam Ziyaretçi Sayısı : 533.673    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 2    Son Güncelleme Tarihi : 05.08.2021
Tel : 0216 345 35 25

Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Başkanı Kim Oldu?

Türkiye Görme Engeller Derneği Kahramanmaraş Şubesi olağan üstü genel kurulunu 26 Ocak 2019 Cumartesi günü gerçekleşti ve yeni başkan ve yönetim kurulu oluşturuldu. Yeni Başkan Mustafa Çakmak oldu.


Türkiye Görme Engeller Derneği Kahramanmaraş Şubesi olağan üstü genel kurulunun açılışı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda söz alan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam, İlimizdeki yaşayan, Görme Engellilerle ile ilgili geniş bilgilere yer verdi.
Ardından Divan heyetinin seçimi, Gündemin okunması ve onaylanması, Tahmini bilançonun görüşülmesi ve onaylanması, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçilmesi ve dilek ve temennilerle son buldu.
53 delegenin oy kullandığı Genel Kurulda 52 kabulle delegenin çoğunluğunun oyunu alan Mustafa Çakmak, Türkiye Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı seçildi.

Yeni yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri şu şekilde oluşmuştur
1- Mustafa Çakmak
2- Abdurrahman Gazi Gayış
3- Zekeriya Yırtıcı
4- Adem Eser
5- Mehmet Yılmaz
6- Mehmet Özyiğit
7- Murat Dizibüyük
8- Muzaffer Alıç


Yedek Üyeler
1- Özkan İnal
2- Duran Türk
3- Nazım Kürtül
4- Mehmet Ceren
5- Mustafa Cinkara

Yapılan kongrede aynı zamanda Kahramanmaraş İl Müftülüğünden Engelliler İl Koordinatörü Dursun Dönmez ve Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü Engelliler Şubesi İlçe Koordinatörü İsa Yılmaz katılarak kongre öncesi Kuranı Kerim Tilavetinde bulundu.

Kaynak: MARAŞTA HABER- İnternet Haber sitesi http://marastahaber.com/gundem/turkiye-gorme-engelliler-dernegi-kahramanmaras-baskani-kim-oldu-153590h.html/amp
Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?