Toplam Ziyaretçi Sayısı : 511.300    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 77    Son Güncelleme Tarihi : 21.06.2020
Tel : 0216 345 35 25

KIRIMLI FAZİLET OLCAY ANADOLU LİSESİ'NDE 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROJESİ

11.12.2017 / 13:36

3 Aralık 1992'de Birleşmiş Milletler'in Engelli Hakları Sözleşmesi'ni kabul etmesiyle birlikte; 3 Aralık, Dünya Engelliler Günü olarak belirlenmiştir.

Buna yönelik olarak 4 Aralık tarihinde; derneğimiz Eğitim, Kültür, Sanat ve Spor Başkan Yardımcısı ve Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Oğuz KARADAĞ'ın projesiyle, okulda 1 gün boyunca engellilik konusunda farkındalık yaratmak amaçlı beyaz baston etkinliği düzenlenmiştir.

Bu etkinlik çerçevesinde, İstiklal Marşı Törenine Okul Müdürü İhsan AYGÜL elinde beyaz baston ile katılarak, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmıştır. Ardından okul öğretmenlerimizin tümü ,ellerinde beyaz bastonlarla derslerine girerek, öğrencilerle paylaşımda bulunmuşlardır. Yine bu çerçevede; okulumuz 9. Sınıf öğrencilerinin tamamına "Engellilik" konusunda bilinç geliştirmeye yönelik bir seminer Rehber Öğretmenleri tarafından verilmiştir.

Gün boyunca bu konunun hakim olduğu Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi'nde oldukça etkili bir faaliyet gerçekleştirilerek öğrencilerin farkındalık düzeyi arttırılmıştır.Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?