Toplam Ziyaretçi Sayısı : 533.670    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 247    Son Güncelleme Tarihi : 05.08.2021
Tel : 0216 345 35 25

KAMUOYUNA VE ENGELLİLER KONFEDERASYONU'NUN ÜYE, DELEGE VE TÜM TARAFLARINA MEKTUPTürkiye Görme Engelliler Derneği: merkezi İstanbul'da bulunan ve ülkemizde 9 ildeki merkez ve şubeleriyle, faaliyet Gösteren, hak temelli, Görme Engellilere hizmet amacıyla çalışan ve aynı zamanda, Türkiye Körler Federasyonu'nun üyesi olarak, Engelliler Konfederasyonu genel kuruluna, delegeleriyle katılma hakkına sahip bir dernektir.

Bu güne kadar, örgüt disiplini bilinciyle hareket ...

Yazının Devamını Oku

Yeni SayfamızYeni sayfamız, 01.09.2015 tarihi itibari ile hizmete girmiş olup, güncellemeler devam etmektedir. İlgilenenlerin eksik bulduklarını, sayfanın üst kısmında yer alan mail adresinden tarafımıza ileteceklerini umuyoruz.

Hayırlı olması dileklerimle.

Ahmet Cantürk
Genel Başkan

Yazının Devamını Oku

Isparta Şubesi, 2017 Yılı Genel Kurul Gündem DuyurusuTürkiye Görme Engelliler Derneği Isparta şubesinin 2017 olağan Genel Kurulu toplantısı 31.05.2017 tarihinde saat:14.00 da dernek binasında( halı sarayı kat:2 f blok no:31) gerçekleştirilecektir. Gerekli çoğunluk sağlanamaz ise 2. toplantı 01.07.2017 tarihinde İlimiz merkez Öğretmen Evi zemin kat kahvaltı salonunda saat 14.00 da aşağıdaki gündemle toplanacaktır.

1.Açılış ve yoklama, Sa...

Yazının Devamını Oku

Bayramınız kutlu olsun.Engelli hakları için mücadele eden örgütümüze, gönül vererek, emek koyarak, katkı sağlayarak, ayakta kalmamıza ve direnebilmemize destek olan tüm dostlarımıza minnet ve şükran duygularımızla, nice, sağlık, huzur, barış ve hakça paylaşımlı yeni bayramlar diler, Farklı güç odaklarına karşı sahip olabileceğimiz tek değerimiz olan dayanışmamıza katkı vermeye devam etmenizi siz tüm dostlarımızdan bunda...

Yazının Devamını Oku

Genel Kurul İlanı (Şubeler Dışı)Derneğimizin, bir şubede kayıtlı olmayan üyelerinin katılma hakkına sahip olduğu ve merkez genel kuruluna katılacak delegeleri belirlemek üzere gerçekleştirilmekte olan şubeler dışı genel kurulunun 1. Toplantısı 13 Mayıs 2017 günü saat 16:00'da, yeter sayının temin edilemediği koşullarda ise 2. Toplantı 20 Mayıs 2017 günü aynı saatte aşağıdaki gündemle yapılacaktır.

Gündem
Yazının Devamını Oku

Balıkesir Şubesi, 2017 Yılı Genel Kurul Gündem Duyurusu"Balıkesir Şubemizin 10.Olağan Genel Kurulunun 06.05.2017 Cumartesi günü aşağıdaki gündemle Şube Merkezinde saat:11:00'da yapılmasına, şayet yeterli çoğunluk sağlanamazsa 2.Olağan Genel Kurul Toplantısının aynı gündemle, aynı saatte 13.05.2017 Cumartesi günü Balıkesir Belediyesi Karesi AVM'de (Ege Mahallesi, Tarlabaşı Caddesi Eski Salı Pazarı) aşağıda yer alan gündemle toplanacak olup, en üst düze...

Yazının Devamını Oku

TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ'NDEN DUYRULUR.Herhangi bir Şubeye kayıtlı olmayan ve 2016 yılı sonuna kadar aidat borçlarını ödememiş üyelerden, İstanbul'da yapılacak olan şubeler dışı genel kuruluna katılmak isteyenlerin, bu haklarını kullanabilmeleri için, 31 mart 2017 günü akşamına kadar, dernek genel merkezine yazılı olarak başvuruda bulunmuş olmaları gerekmektedir.

İlanen duyrulur.

Yazının Devamını Oku

Gaziantep Şubesi, 2017 Yılı Genel Kurul Gündem DuyurusuGaziantep Şubemizin Olağan Genel Kurulunun ilk toplantısı 29.04.2017 günü, saat 13:00’da dernek binamızda(Çukur Mahallesi, Adalet iş merkezi, Kat:3, No:19 Şahinbey/Gaziantep), çoğunluk sağlanamaması durumunda ikinci toplantı 06.05.2017 Cumartesi günü aynı saat ve yerde, aşağıda yer alan gündemle toplanacak olup en üst düzeyde katılım sağlamanızı rica ederiz.

Genel Kurul Gündemi:

Yazının Devamını Oku

Muğla Şubesi, 2017 Yılı Genel Kurul Gündem DuyurusuMuğla Şubemizin 2.Olağan Genel Kurulunun ilk toplantısı 29.04.2017 günü, saat 13.30'da dernek binamızda(Terzialiler Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No :12/13 Ortaca – Muğla); çoğunluk sağlanamaması durumunda ikinci toplantı 06.05.2017 Cumartesi günü aynı saat ve yerde, aşağıda yer alan gündemle toplanacak olup katılım sağlamanızı rica ederiz.

Genel Kurul Gündemi:

1.Mustafa...

Yazının Devamını Oku

BİRLİKTE GÜLMEYE NEDERSİNİZ“Bugünlerde biraz gülmek istiyorum, stresten uzaklaşmak istiyorum” diyorsanız bu tavsiye tam size göre.

Fazla Mesai Tiyatro ekibi derneğimiz yararına
“Bir Deli Oyun” adlı eserin gösterimini yapacak.
Oyun bir akıl hastanesinin içinde geçiyor bizleri gülmekten kıracak.

YER : Kadıköy Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu
TARİH : 7 Mayıs 2017 Pazar akşamı saa...

Yazının Devamını Oku
<<İlk sayfa <Önceki 1 [2] 3 4 Sonraki> Son sayfa>>
Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?