Toplam Ziyaretçi Sayısı : 533.666    Bugünkü Ziyaretçi Sayısı : 243    Son Güncelleme Tarihi : 05.08.2021
Tel : 0216 345 35 25

Kahramanmaraş Şubemizin 10. Genel Kurul GündemiDuyuru:

Kahramanmaraş Şubemizin 10. Olağan Genel Kurulu’nun ilk toplantısı 18.03.2017 günü 14:00’da dernek binamızda, çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantı 25.03.2017 Cumartesi günü, 14:00’da, İsmetpaşa mah. Borsa cad. No:5 Dulkadiroğlu-Kahramanmaraş adresindeki İŞKUR toplantı salonunda, aşağıdaki gündemle yapılacak olup, en üst düzeyde katılım sağlamanızı rica ederim.

Yazının Devamını Oku

BU GÜNE KADAR, İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ'NDEN KİMLER YARARLANDI?Rızası alınmadan doğrulan ve kabul etmek zorunda olduğu, ırk, renk, cinsiyet ve engelleri, baskın anlayış ve ayrımcılığa rağmen taşımak zorunda olanlar mı?

Savaş vahşetinin ortasında, bazen hayatı dahi anlayamadan ölen çocuklar, yahut tecavüze uğrayan kadınlar, yahut yüceltilen değerler uğruna hayatını feda eden insanlar mı?

Tek suçu, Dünya'nın zengin, gelişmiş ül...

Yazının Devamını Oku

TÜM DOSTLARIMIZA GÜZEL BAYRAMLARBAYRAMLARIN, BAYRAM GİBİ KUTLANACAĞI GÜNLERİN YAKIN OLMASI,
İNSANLIK OLARAK, BİRBİRİMİZE ZEHRETTİĞİMİZ HAYATTAN,
PAYLARINA; ACI, ELEM VE IZDIRAP DÜŞÜRDÜĞÜMÜZ, TÜM KESİMLERLE, DAYANIŞMA ARZUMUZU,
HAKSIZLIK, ZULÜM VE İŞKENCEYE RAĞMEN AYAKTA KALABİLMİŞLERE, SABIR VE METANETİ,
ÇIKAR, ŞEHVET VE GÜÇ ZEHİRLENMESİNİN TESLİM ALDIĞI DÜNYA'NIN HUZURA ERİŞMESİ UMUDUNA SI...

Yazının Devamını Oku

ÇOCUKLUKAffan Dede'ye para saydım,
Sattı bana çocukluğumu.
Artık ne yaşım var, ne adım;
Bilmiyorum kim olduğumu.
Hiçbir şey sorulmasın benden;
Haberim yok olan bitenden.

Bu bahar havası, bu bahçe;
Havuzda su şırıl şırıldır.
Uçurtmam bulutlardan yüce,
Zıpzıplarım pırıl pırıldır.
Ne güzel dönüyor çemberim; <...

Yazının Devamını Oku

Türkiye Körler Federasyonu 2015 yılı olağan genel kurulunun ardındanBilindiği gibi, Derneğimizin üyesi bulunduğu Türkiye Körler Federasyonu'nun 2015 yılı olağan genel kurulu, 2. Toplantı günü olan 9 Ocak 2016 tarihinde yapılmıştı.

Bu genel kurulun öncesinde yaşanan süreci, kısaca özetleyecek olursak:
Federasyon başkanlığını, 2012 yılı genel kurulu öncesinde, 5 derneğin mutabakatıyla aday gösterilen Ahmet Cantürk yapmaktaydı.
...

Yazının Devamını Oku

Türkiye Körler Federasyonu Genel Kurul Sürecine İlişkin Derneklere Son Açıklamamızdır.TÜRKİYE KÖRLER FEDERASYONU ÜYE DERNEKLERİNİN GENEL BAŞKANLIKLARINA.

Derneğimizce, Türkiye Körler Federasyonu'nun 20. Olağan Genel Kuruluna ilişkin, sürecin şekillendirilmesine katkı amaçlı, 25 kasım 2015 gününden bu yana sürdürdüğümüz çalışmalar ve tüm derneklerle yapmış olduğumuz paylaşımları, aşağıdaki açıklamalarla noktalıyor, bundan böyle, konuyla ilgili çalış...

Yazının Devamını Oku

Derneğimizin Türkiye Körler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğine aday adayları1. Salih Mehmet Aslan: Derneğimiz Balıkesir şubesi başkanı, halen federasyon yönetim kurulu üyesi, emekli memur, avukat.

2. Burak Başak: camiamız kendisini spor alanındaki çalışmalarıyla tanıdı. halen derneğimizin tanıtma basın yayın ve sosyal işlerden sorumlu genel başkan yardımcısı ve milli eğitim bakanlığında memur.

3. İbrahim Batdal, Halen derneğimiz gen...

Yazının Devamını Oku

Tüm dostlarımızın yeni yılını kutluyoruz.Acı, elem ve ızdıraptan ibaret bir yılı (2015 yılını) ömrümüzden eksilen bir yılı alışından öte, bir üzüntü yaşamadan uğurlamak istiyoruz.

Zira insanlık olarak alçalmakta sınır tanımadığımız, herşeyi çıkarımız için mübah saydığımız, yaşama hakkını ve özgürlükleri, sadece güçlülerin isteğiyle sınırladığımız, bir insanın, belki hayatı boyunca yaşayabileceği olumsuzlukları, kısa anlar...

Yazının Devamını Oku

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE TÜRKİYEBilindiği gibi, Birleşmiş Milletlerin Engelli Hakları Sözleşmesini kabulünün yıl dönümün niteliğindeki 3 Aralık günü, Dünya'da, Engelliler Günü olarak kabul edilmiş ve engellilerin sorunlarına dikkat çekilmesi için, değerlendirilmektedir.

Bu değerlendirmelerin yapılmasında, Sivil toplum kuruluşlarına düşen görev, bir yandan engellilerin kendi hak ve çıkarlarıyla ilgili yapılacak d...

Yazının Devamını Oku

Öğretmenler Gününüz Kutlu OlsunGeleceğimizi şekillendiren,

Bir ulusun medeni, vicdanı hür, her bakımdan bağımsız… olup olmayacağını belirleyen, görevine sıkı sıkıya bağlı avukat, hakim, savcı, öğretmen, bakan, hatta başbakanlar yetiştiren…

Sevgili öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarken;

Biz engelliler için kaliteli, bilgili ve donanımlı… öğretmenlerin eğitim hayatımı...

Yazının Devamını Oku
<<İlk sayfa <Önceki 2 [3] 4 Sonraki> Son sayfa>>
Anketimiz

Bilindiği gibi, devletçe, ağır engelli olan (günlük ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumdaki) engellilerin bakımı için, dar gelirli olması şartına bağlı olarak, bakıcılığı üstlenen yakınlarına bakım hizmeti aylığı ödenmektedir.

Sizce: tek engeli GÖRME olan, kimselere bakım hizmeti aylığı bağlanmalı mıdır?